Google Search

Google
 

Thursday, April 24, 2008

Run on Rice

A run on rice? Are you kidding me? I never ate that much rice until I married a Filipino, now most meals have rice. In the states, I used to buy 25 pound bags of Jasmine rice for about $10-$13 depending on what store and what sales. A friend back in CA said the price recently went up for these bags to about $25. So I guess it is real. And I guess we will be switching to potatoes....

1 comment:

manda said...

I like rice :'(